Dla rodziców

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki
i angielskiego,o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

1% PODATKU NA EDUKACJĘ NAJMŁODSZYCH
Ponad 190 000 dzieci w całej Polsce uczy swoich rodziców. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ekologia jak i promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, historia, kultura – to niektóre tematy realizowane w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” prowadzonej przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów dydaktycznych, a także, co najważniejsze - zachęcenie do rozmowy rodziców z dziećmi na tak ważne tematy jak bezpieczeństwo.
Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie: edu.crl.org.pl
Relacje z akcji można zobaczyć na kanale Youtube: www.youtube.com/c/CentrumRozwojuLokalnego
Obecnie w akcji uczestniczy ponad 190 000 dzieci z 3500 przedszkoli i szkół podstawowych. Inicjatywa cały czas się rozwija, ale potrzebuje Państwa wsparcia. Akcję edukacji najmłodszych można wspierać przekazując 1% podatku na Centrum Rozwoju Lokalnego – KRS 0000 332 814.
Na stronie crl.org.pl jest dostępny program do rozliczania 1% podatku.
Zachęcamy do wspierania akcji „Dzieci uczą rodziców”.

Tytuł: Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę,
w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje
o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

• Podręczniki do religii 2022/2023

Podręczniki do religii na rok szkolny 2022/2023

6-latki - "Tak! Jezus mnie kocha"

AZ-04-01/20-KI-1/20
    E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek

Klasa 1 - "Poznaję Boży świat"

AZ-11-01/18-KI-4/20
    Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek

Klasa 2 "Odkrywam królestwo Boże"

AZ-12-01/18-KI-7/21
    ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak