Rok szkolny 2014/2015

Podczas jesiennego spaceru do parku dzieci obserwowały zachodzące zmiany w przyrodzie, a także zbierały kasztany, liście, które zostały wykorzystane do zrobienia kasztanowych ludzików.

A oto efekty ich pracy:)

W dniu 14 października 2014 r. odbyło się Ślubowanie Pierwszaków, podczas tej uroczystości były obecne również dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występy swych nieco starszych kolegów i koleżanek. Po uroczystości odbyła się dyskoteka, a następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, na którym już czekało ognisko. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały momentu, aby upiec kiełbaskę, a potem ją zjeść. Mniam mniam :)

W dniu 24 października 2014 r. uczniów oddziałów przedszkolnych odwiedzili starsi koledzy z klasy VI, którzy w formie przedstawienia zaprezentowali bajkę pt. „Trzy małe świnki”. Celem tego spotkania było zachęcanie oraz wdrażanie do uważnego słuchania utworów literackich. Maluchy z zaciekawieniem i z zaangażowaniem oglądały przedstawienie. Występujący aktorzy w składzie Milena Woźniak, Aneta Walaszczak, Łukasz Żebrowski oraz Grzegorz Królikowski po występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Nasi milusińscy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Bardzo chętnie korzystają ze sprzętu znajdującego się na placu zabaw (huśtawki, karuzela, zjeżdżalnia).

W poniedziałek 27.10.2014 r. odbyło się drugie spotkanie, na którym uczniowie klasy VI Natalia, Malwina, Grzegorz, Wiktor, Katarzyna, Łukasz zaprezentowali w krótkiej formie bajkę o dwójce rodzeństwa pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci chętnie oglądają i słuchają zaprezentowanych utworów, można by pokusić się o stwierdzenie, że czytanie przedszkolakom wpisze się w stały rytm roku szkolnego 2014/2015.

Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Andrzejki to magiczny dzień, w którym wszystkie wróżby się spełniają. W wigilie św. Andrzeja nasze pociechy miały okazję sobie wywróżyć co ich czeka w przyszłości. Gdy już to uczyniły odbyła się dyskoteka. Podczas zabawy dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi oraz poczuciem rytmu. Dzieci chętnie tańczyły,były bardzo zadowolone co można było zaobserwować na ich uśmiechniętych buźkach.

W piątek 05 grudnia nasz oddział przedszkolny odwiedził niezwykły gość. Jak myślicie kto to był? Tak macie rację to św. Mikołaj. Dzieci już od samego rana z niecierpliwością oczekiwały tak zacnego gościa. Przybył on z daleka, aby podarować dzieciom prezenty. Dzieci w podziękowaniu za otrzymane upominki wręczyły św. Mikołajowi laurki oraz recytowały przygotowane wierszyki. Aby ten dzień został jak najdłużej w sercach oraz we wspomnieniach dzieciom zrobiono grupowe zdjęcie, które będzie przypominało tak miłą wizytę. Mam nadzieję, że ten wyjątkowy piątkowy poranek zapadnie długo w pamięci naszych milusińskich.