Strona 1

Dnia 1 września 2015 r. swą przygodę z oddziałem przedszkolnym rozpoczęli:

1. Alan Barankiewicz

2. Dorota Bielawska

3. Julia Dębowska

4. Bartosz Stanisław Gajewski

5. Maja Marciniak

6. Nikola Nadia Staniszewska

7. Adam Bogumił Węgielnik

8. Miłosz Wojewoda

9. Agata Genowefa Ziemecka

Opiekę nad grupą przedszkolną sprawuje mgr Marlena Stasiak.

W dniu 18.09.2015 r. oddział przedszkolny wziął udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Dzieciom zostały rozdane rękawice ochronne oraz worki na śmieci. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zbierania śmieci. Celem akcji było uświadomienie uczniom jak ważne jest dbanie o czystość i środowisko przyrodnicze.

W naszej szkole odbyło się Powitanie Jesieni oraz Dzień Chłopca. Na wstępie został dokonany wybór mistera w kategoriach 5-6 latki, klas I – III oraz klas IV- VI. Nasi kandydaci musieli wykazać się wiedzą oraz zaprezentować swoje umiejętności manualne (zaplatanie warkocza). Uczeń OP wziął udział w konkursie i zajął drugie miejsce w kategorii klas młodszych, a co za tym idzie został Wicemisterem. Serdecznie gratulujemy !!! Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, na którym już czekało ognisko. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały, aby upiec a następnie skonsumować upieczoną przez siebie kiełbaskę. Smacznego :)

„Owocowe szaszłyki”

Do przygotowania szaszłyków potrzebowaliśmy: jabłka, gruszki, winogrona, mandarynki, śliwki, banany, brzoskwinie. Dzieci założyły fartuchy, przygotowały stanowiska pracy, umyły ręce i zabrały się do pracy. Celem tego zadania było uświadomienie dzieciom jak ważne dla naszego organizmu są owoce, ponieważ zawierają witaminy i składniki mineralne. Kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych, aby w w naszym codziennym jadłospisie znalazły się owoce.

Dnia 14.10.15 r. w naszej placówce klasa I została przyjęta do społeczności uczniowskiej. Po krótkich występach artystycznych pierwszaków, odbyła się dyskoteka podczas, której przedszkolaki wykazały się umiejętnościami tanecznymi.