Koło plastyczne i teatralne

W naszej szkole o okresie IX-XI prowadzone były zajęcia w ramach koła plastycznego poznawaliśmy różne techniki plastyczne, którymi wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne. Wykonywaliśmy również elementy dekoracyjne na potrzeby szkoły. Nasz wkład było widać w scenografii przedstawień okolicznościowych oraz w czasie aktu ślubowania uczniów klasy pierwszej. W ramach koła teatralnego rozmawialiśmy na temat różnych rodzajów teatrów,ze szczególnym uwzględnieniem teatru lalkowego. Poznawaliśmy różne rodzaje lalek teatralnych,od kukiełek po jawajki. Zapoznaliśmy się z budową teatru,a także z repertuarem łódzkich teatrów lalki- Arlekin i Pinokio. Również bliskie stały nam się niektóre postacie polskiego teatru- reżyserzy i aktorzy,o których ciekawe informacje wspólnie wyszukiwaliśmy. W ramach koła plastycznego i teatralnego odbyły się dwie wycieczki. 19. XI dzieci miały możliwość wyjazdu do Muzeum papieru i druku w Łodzi, natomiast 24 XI wyjechały do kina na film „ Odlot".
Oba koła,we wspólnej współpracy przygotowały przedstawienie pt."Dwie Dorotki",które zostało zaprezentowane na podsumowaniu projektu w dniu 30 listopada 2009r,oraz przedstawione rodzicom w czasie wywiadówek w dniu 18 grudnia.