Dzień Ziemi 2010r.

W 2010 roku obchody Dnia Ziemi odbywają się pod hasłem "RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS". W tym roku świętujemy 40 rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20 rocznicę obchodów w Polsce.
Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się dopiero w 1990 po upadku "żelaznej kurtyny". Organizowane one były spontanicznie przez nowo - powstające, pozarządowe, niezależne polskie organizacje ekologiczne. Obecnie w organizacji Dnia Ziemi w Polsce biorą udział między innymi: Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, Społeczny Instytut Ekologiczny, Ośrodek Kultury Ochoty (OKO). Patronat nad świętem sprawują m. in.: Prezes Rady Ministrów, Minister Środowiska, Dyrektor Lasów Państwowych, burmistrzowie i władze miast .
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień następująco:
uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym,
uczniowie klas młodszych przygotowali rysunki i plakaty o tematyce ekologicznej,
uczniowie klas V i VI przygotowali przepyszne sałatki ekologiczne w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ.