Podsumowanie projektu ekologicznego "Chrońmy las, póki czas."

30 września 2010r. nastąpiło podsumowanie projektu ekologicznego, współfinansowanego przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego oraz Koło Łowieckie nr 2 „Łowiec" z Łodzi „Chrońmy las, póki czas". Honorowym gościem tej uroczystości był p. Mirosław Kaczmarek - przedstawiciel Koła Łowieckiego nr 2 „Łowiec" z Łodzi.

Zgromadzeni mogli obejrzeć przedstawienie ekologiczne „Na ratunek lasom - przygody w Stumilowym Lesie" oraz prezentację multimedialną, ukazującą piękno lasu i jego mieszkańców oraz góry śmieci, które są pozostawiane w tym pięknym miejscu przez ludzi.

Nastąpiło rozstrzygnięcie plastycznego konkursu ekologicznego „Las w moich oczach."

Wyniki są następujące:
I miejsce - Natalia Sokołowska klasa I
II miejsce - Zuzanna Zielińska oddział przedszkolny
III miejsce - Kamila Kaczorkiewicz klasa III

Wyróżnienia:
Olga Bąk oddział przedszkolny
Paulina Zduńczyk klasa I

Nagrody w w/w konkursie ufundowało Koło Łowieckie nr 2 „Łowiec" z Łodzi, a wręczył je p. Mirosław Kaczmarek.

Następnie p. Mirosław Kaczmarek podzielił się z zebranymi informacjami o lesie w prelekcji „Lasy nasze wspólne dobro". Oto cytat z tego wystąpienia:
„ (...) zachowujmy się w lesie tak, aby żaden z rodowitych mieszkańców lasu, gdyby umiał mówić, na nas nie narzekał."

Na koniec wszyscy zebrani zaśpiewali piosenkę pt. „W lesie"