V Rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

,,Człowieku, człowieku XXI wieku, w szarości dni, w gęstwinie spraw zapomniałeś, czym tak niedawno żył cały kraj... cały świat. Człowieku, człowieku XXI w.

Zatrzymaj się na chwilę na chwilę, zadumaj i daj powrócić wspomnieniom wydarzeń minionych lat"

Tymi słowami rozpoczęła się akademia upamiętniająca 5 rocznicę śmierci naszego ukochanego papieża- Jana Pawła II przygotowana przez uczniów naszej szkoły i wystawiona w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku rocznica przypadła w Wielki Piątek, dlatego ze względu na powagę i specyfikę obchodów Męki Pańskiej, i została przełożona na I niedzielę po świętach wielkanocnych, kiedy to obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, które jak zapewne pamiętamy ustanowił właśnie Jan Paweł II.
Tegoroczna rocznica śmierci naszego rodaka była przepełniona nastrojem podwójnego smutku i bólu. Dnia 10 kwietnia dowiedzieliśmy się o tragicznym wydarzeniu, które wstrząsnęło wszystkimi Polakami. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński ze swoją małżonką oraz 94 osoby, które znajdowały się na pokładzie samolotu lecącego na obchody 70 rocznicy zbrodni Katyńskiej.
Dekoracja w kościele przygotowana do uroczystości o papieżu została wzbogacona o biało-czerwoną flagę przewieszoną czarnym kirem na znak solidarności z rodzinami ofiar katastrofy lotniczej.
Uczniowie z wielką powagą recytowali swoje kwestie, które przypominały zasady, którymi Karol Wojtyła kierował się w życiu. W przedstawieniu nie mogło zabraknąć jego ulubionych pieśni takich jak: ,,Barka" i ,,Abba Ojcze", jakże wymowne słowa w obliczu tak wielkiej narodowej tragedii.